Koľkí by vás volili teraz, pán Ďurkovský?

Autor: Mária Lazárová | 26.1.2011 o 18:18 | (upravené 26.1.2011 o 18:36) Karma článku: 13,42 | Prečítané:  2108x

Demagógia ma vždy vytáčala. Dokonca aj v čase, keď som nevedela, čo to slovo znamená. Rovnako ma vždy vytáčala zavádzajúca štatistika, s ktorou sa občas stretávam na každom kroku. Pretože, každé číslo sa dá zneužiť, či použiť v niečí prospech.

Nedávno ma zarazil údaj o predajnosti istej knihy, ktorú väčšina čitateľov po prečítaní zhnusene zahodila do kúta. Reklama sa totiž pri nej opiera o milióny predaných výtlačkov na celom svete a podsúva tým hodnotenie, že tá kniha je super, úžasná, skvelá, pretože sa jej toľko predalo! Samozrejme, každý človek si môže názor urobiť sám, žiaľ, názor na knihu sa v spomenutom prípade dá urobiť len po prečítaní, čím sa znovu podporí jej predajnosť. Skutočná pravda síce znie - milióny oklamaných čitateľov, ale na tom už tým, ktorí na projekte vyryžovali, nezáleží.

A ako táto moja úvaha súvisí s nadpisom? Pán Ďurkovský na výzvu, aby vrátil poslanecký mandát, povedal, že nechce sklamať 11 000 voličov, ktorí mu dali svoje preferenčné hlasy. Mne sa natíska otázka, koľko z tých ľudí by ho volilo po medializovaní káuz spojených s jeho menom? Viem, viem, že sa to už nedá dokázať, a že to takto nefunguje. Že v politike asi platí to isté, ako pri tej knihe - tisíce sklamaných voličov, ale na tom už tomu, ktorý sa usiloval o teplé miesto v parlamente, nezáleží...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pre amnestie zmenili ústavu. Čo to vlastne znamená?

Samotné amnestie sa budú rušiť najskôr na budúci týždeň.

KOMENTÁRE

Pri šéfovi TASR aspoň vieme, na čom sme

TASR pod vedením Rezníka už raz politickej skupine pomohla.

KOMENTÁRE

Prvý krok má cenu, ak budú nasledovať ďalšie

Cieľ má moc preklenúť názorové odlišnosti i osobné konflikty.


Už ste čítali?