Je o päť minút dvanásť...

Autor: Mária Lazárová | 24.11.2013 o 11:55 | (upravené 24.11.2013 o 22:14) Karma článku: 14,81 | Prečítané:  1356x

Nepredstaviteľné sa stalo skutkom. Kotleba získal kreslo župana. Bolo by veľmi jednoduché zvaliť Kotlebov triumf na víťazstvo extrémizmu a kydať na slepých a hlúpych voličov a predchádajúcu vládu, že s tým nič neurobila, a všetko to bla-bla, čo nás čaká v búrlivých debatách politikov, ktorí budú vytĺkať z tejto desivej skutočnosti znovu len politický kapitál. Ale pozor! Včera v Banskobystrickom kraji nezvíťazil extrémizmus, zvíťazilo niečo iné.

Napriek tomu, že si nemyslím, že sme extrémistický národ, mám obavy, že ak by v hociktorom kraji (možno s výnimkou Bratislavy, pretože tu mnohé problémy nie sú až také vypuklé ako na ostatnom území Slovenska) ... ak by v hociktorom kraji kandidoval niekto ako Kotleba, mal by šancu na víťazstvo.

Nie preto, že je predstaviteľom extrémizmu, ale preto, že je protiváhou absolútnej neschopnosti riešiť mnohé verejné veci. A tiež preto, že ľudia už majú plné zuby tohto Augiášovho chlieva a on sa javí ako niekto, kto ho dokáže vyčistiť.

Nemyslím si, že Kotleba niečo zmení a nemyslím si, že ľudia domysleli svoju voľbu, ale je to jednoznačná facka politikom, čo vybíjajú svoju energiu v žabomyších vojnách, ktoré odvádzajú pozornosť od obrovských problémov v krajine. Oprava: Aj od tých prostých, kedy sa jedna ulica, jeden dom, alebo len jeden človek nedovolajú normálnej pomoci.

Už sa teším, ako sa bude všade hľadať vinník a na oboch stranách politického spektra dookola kričať: "To vy, vy, vy, my s tým nemáme nič spoločné! To hlúpi voliči, ľahostajní nevoliči, niekto... "

A všetci, ktorí dostanú do rúk mikrofóny, budú presviedčať, že je to mimo nich. Iste, nikto z politikov za nič nemôže, oni tu len s malými alebo väčšími prestávkami dvadsať rokov vládnu, rozhodujú a ... (doplňte si, čo chcete)

Lenže otázka dnes neznie, kto volil, či nevolil. Otázka znie: Prečo sa to stalo?

Je o päť minút dvanásť...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Silvia Hudáčková

Z prekvapivého víťazstva Zuzany Čaputovej sa nepoučili

Netreba sa hanbiť, ak na prvý raz nie je paritné zastúpenie mužov i žien.


Už ste čítali?