Je o päť minút dvanásť...

Autor: Mária Lazárová | 24.11.2013 o 11:55 | (upravené 24.11.2013 o 22:14) Karma článku: 14,81 | Prečítané:  1324x

Nepredstaviteľné sa stalo skutkom. Kotleba získal kreslo župana. Bolo by veľmi jednoduché zvaliť Kotlebov triumf na víťazstvo extrémizmu a kydať na slepých a hlúpych voličov a predchádajúcu vládu, že s tým nič neurobila, a všetko to bla-bla, čo nás čaká v búrlivých debatách politikov, ktorí budú vytĺkať z tejto desivej skutočnosti znovu len politický kapitál. Ale pozor! Včera v Banskobystrickom kraji nezvíťazil extrémizmus, zvíťazilo niečo iné.

Napriek tomu, že si nemyslím, že sme extrémistický národ, mám obavy, že ak by v hociktorom kraji (možno s výnimkou Bratislavy, pretože tu mnohé problémy nie sú až také vypuklé ako na ostatnom území Slovenska) ... ak by v hociktorom kraji kandidoval niekto ako Kotleba, mal by šancu na víťazstvo.

Nie preto, že je predstaviteľom extrémizmu, ale preto, že je protiváhou absolútnej neschopnosti riešiť mnohé verejné veci. A tiež preto, že ľudia už majú plné zuby tohto Augiášovho chlieva a on sa javí ako niekto, kto ho dokáže vyčistiť.

Nemyslím si, že Kotleba niečo zmení a nemyslím si, že ľudia domysleli svoju voľbu, ale je to jednoznačná facka politikom, čo vybíjajú svoju energiu v žabomyších vojnách, ktoré odvádzajú pozornosť od obrovských problémov v krajine. Oprava: Aj od tých prostých, kedy sa jedna ulica, jeden dom, alebo len jeden človek nedovolajú normálnej pomoci.

Už sa teším, ako sa bude všade hľadať vinník a na oboch stranách politického spektra dookola kričať: "To vy, vy, vy, my s tým nemáme nič spoločné! To hlúpi voliči, ľahostajní nevoliči, niekto... "

A všetci, ktorí dostanú do rúk mikrofóny, budú presviedčať, že je to mimo nich. Iste, nikto z politikov za nič nemôže, oni tu len s malými alebo väčšími prestávkami dvadsať rokov vládnu, rozhodujú a ... (doplňte si, čo chcete)

Lenže otázka dnes neznie, kto volil, či nevolil. Otázka znie: Prečo sa to stalo?

Je o päť minút dvanásť...

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Môj dom, môj hrad. Sternbergovci si to môžu povedať už 800 rokov

So súrodencami sa tu pretekali na trojkolkách, pre miestnych robili omše. Na súkromnom hrade Český Šternberk hradný pán stále býva.

SVET

Únia zatvára hranice. Opúšťa tým myšlienky Schengenu

Z núdzových opatrení sa stávajú dlhodobé.

PLUS

Prísne tajné. Ako sa zrodila najhoršia zbraň v dejinách

Ako sa vznikla najhoršia zbraň ľudstva.


Už ste čítali?